Nursel’in mutfağı Kabaklı Muffin

sponsor baglantılar

Nursel'in mutfağı Kabaklı MuffinNursel’in mutfağı Kabaklı Muffin

29 Eylül 2015 Kastamonu’dan katılan Betül Yıldırım, çay saati menüsünden “Kabaklı Muffin ” tarifi ile Nursel’in mutfağında.

Her yöreden farklı lezzetler sunulan, her gün ayrı bir yöreden elinin lezzetine güvenen bir ev hanımının konuk olduğu Nursel’in Mutfağı’nda, 29 Eylül 2015 Kastamonu’dan katılan Betül Yıldırım, konuk oldu. Çay saati tarifleri ile Betül Yıldırım’ın Mutfağından “Kabaklı Muffin” tarifi.

Kabaklı Muffin

Malzemeler;

2 adet kabak
1 adet kırmızı biber
1 su bardağı un
2 su bardağı mısır unu
3 adet yumurta
1 su bardağı yoğurt
1 su bardağı sıvıyağ
1 paket kabartma tozu
50 gram beyaz peynir
1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber

sponsor baglantılar

Yapılışı;

Yumurtalar çırpılır. Yoğurt ve sıvı yağ eklenip çırpılmaya devam edilir. Kabak rendelenip, kırmızı biber küçük doğrandıktan sonra karışıma eklenir. Mısır unu, un ve kabartma tozu ilave edilip ve kaşıkla aşağıdan yukarıya doğru karıştırılır. Tuz, karabiber ve çatalla ezilip ufalanmış peynir de eklendikten sonra karışım muffin kaplarına, üzerinde 1-2 parmak boşluk kalacak şekilde dökülür. Kabaklı muffinler önceden ısıtılmış ve 180 dereceye ayarlanmış fırında pişirilir.

Kastamonu’dan katılan Betül Yıldırım, çay saati menüsünde;

Kuruyemişli Kurabiye
Otlu Ekmek
Kabaklı Muffin
Rüzgar Gülü Pasta yapıldı.

29 Eylül nurselin mutfağı Kabaklı Muffin ,Kabaklı Muffin Nurselin mutfağı, nurselin mutfağı Kabaklı Muffin , nurselin mutfağı çay saati Kabaklı Muffin , Kabaklı Muffin tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir